Infolinia: +48(0)223970649  • czynny E-mail: shop-pl@obfuscateduhrzeit.org 100 dni gwarancji najniższej ceny 30-dniowe prawo do zwrotu Dostawa gratis przy zakupach powyżej 150 euro Wysyłka do Polski 1-3 dni
testsieger

Dokładny czas - zegar atomowy

17:42:16
Thursday, 19. April 2018
tydzień kalendarzowy 16
wochentag std24_stunde stunde minute sekunde
Casio
Edifice Zegarek męski Słoneczna energia Bluetooth
299,00 €  179,00 €
Cena z 19% VAT
miesięczna rata od 12,00 €

Zu unserem Uhrenshop Zu unseren Funkuhren Zu unseren Angeboten
Wszystkie zegarki sterowane radiowo

Zegarki sterowane radiowo

Zegar atomowyAby możliwie jak najdokładniej określić czas, dokonuje się pomiaru atomów cezu w różnych poziomach energetycznych.

Atomy pierwiastka Cs odparowuje się w piecu oraz segreguje magnetycznie, wskutek czego tylko atomy o niskim poziomie energetycznym trafiają do tzw. rezonatora próżniowego. W rezonatorze tym atomy poddawane są działaniu promieniowania pola mikrofalowego w celu zmiany ich poziomu. Atomy, których poziom uległ zmianie umieszczane są w specjalnej komorze. Częstotliwość pola mikrofalowego, na którą reaguje najwięcej atomów, zostaje zatrzymana i jest liczona.

Po upływie dokładnie 9 192 631 770 cykli mija jedna sekunda.

Zegar atomowy ze względu na dokładność o odchyleniu nie większym niż 25-12 miliardowych sekundy w okresie jednego roku można uznać za zegar niemal doskonały. Zegar kwarcowy mierzy z dokładnością kilku sekund na miesiąc, z kolei mechaniczne zegarki na rękę mają wyraźnie większe odchylenia. Istnieje tzw. test chronometryczny, który przechodzą pomyślnie tylko zegarki mechaniczne ze średnim odchyleniem od -2 do +4 minut miesięcznie.

Główni międzynarodowi nadawcy sygnału czasuNa świecie jest wielu nadawców sygnału czasu (radiowego), którzy przesyłają precyzyjną godzinę mierzoną zegarem atomowym na takie odbiorniki jak np. zegary radiowe (sterowane radiowo zegarki na rękę, zegary ścienne bądź budziki) oraz do stacji radiowych i telewizyjnych.
Ważniejsi z nich, udostępniający sygnał radiowy publicznie, to:
  • DCF77 (Niemcy) w Mainflingen w Hesji
  • MSF (Wielka Brytania) w Anthorn
  • JJY (Japonia)
  • WWV (USA) w Fort Collins
  • WWVH (USA) na Hawajach
  • BPC (Chiny) w Szanghaju
Tzw. wieloczęstotliwościowe zegarki sterowane radiowo potrafią odbierać sygnał radiowy wielu nadawców (najczęściej DCF, MSF, JJY i WWV) i w ten sposób synchronizują godzinę nawet w odległych zakątkach globu.

Absolutną nowość stanowi seria zegarków solarnych Astron GPS. Zegarki Seiko Astron przesuwają godzinę na całym świecie z dokładnością do sekundy poprzez wbudowany odbiornik GPS, synchronizujący czas w zależności od strefy czasowej. Jest to technologiczna sensacja a zarazem optymalny zegarek czasu światowego funkcjonujący w każdym miejscu, niezależnie od nadawców sygnału radiowego.

Z biegiem czasu także inni producenci zaczęli oferować oparte na podobnej technologii zegarki GPS z czasem światowym. Dlatego zegarki te zestawiliśmy w odrębnej kategorii.
Wyjątkowa
oferta dnia
Nixon The C45 Leather Gray / Rose Złoty
Nr art.: 3118 A4652064

289,00 €
139,00 €

Cena z 19% VAT
Uwaga:
Promocja ważna do północy
i do wyczerpania zapasów.